M15KP58A
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
M15KP58A
Descrizione:
TVS DIODE UP 58VRWM 93.8VC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 161A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.8V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V