M15KP75A
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
M15KP75A
Descrizione:
TVS DIODE UP 75VRWM 122.0VC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 122V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V