M16-JR-12D
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
M16-JR-12D
Descrizione:
PILOT LIGHT 12V LED RECT RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP40
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings AC/DC
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series M16
Type LED
Voltage 12V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 8mA
Lens Size 21.00mm x 15.10mm