M2018TXW30
NKK Switches
Prodotto No:
M2018TXW30
Produttore:
NKK Switches
Descrizione:
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking Varies by Cap
Termination Style PC Pin
Actuator Type Actuator Arm, Cap Required
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 6A (AC), 3A (DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life 50,000 Cycles
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series M
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function Mom-Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V