Casa / Memory / M29F200BB45N1
minImg
M29F200BB45N1
STMicroelectronics
Prodotto No:
M29F200BB45N1
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
48-TSOP
Descrizione:
IC FLASH 2MBIT PARALLEL 48TSOP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 8, 128K x 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 48-TSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 45ns
Access Time 45 ns
Memory Size 2Mbit
Package / Case 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Technology FLASH - NOR
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V