M39003/01-5145H
Vishay Sprague
Prodotto No:
M39003/01-5145H
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 0.39UF 5% 100V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.39 µF
Features High Reliability
Failure Rate M (1%)