M402VM-3-080-04NR
Harwin Inc.
Prodotto No:
M402VM-3-080-04NR
Produttore:
Harwin Inc.
Descrizione:
CONN PLUG 80POS SMD TIN
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Contact Finish Thickness 51.2µin (1.30µm)
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.118" (3.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series M402
Mfr Harwin Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Features Board Guide, Pick and Place, Solder Retention
Mated Stacking Heights 3.5mm, 4mm, 5mm, 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10mm, 11mm