M50-3030542
Harwin Inc.
Prodotto No:
M50-3030542
Produttore:
Harwin Inc.
Descrizione:
CONN RCPT 5POS 0.05 GOLD PCB
In magazzino : 8517
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.173" (4.40mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 1A
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle
Style Board to Board
Features -
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications General Purpose, Medical, Telecommunications
Number of Positions 5
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Series Archer M50
Row Spacing - Mating -
Contact Finish - Post -
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.094" (2.40mm)
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights 5.4mm, 6.08mm, 9.37mm