M55342E12B100ERBS
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
M55342E12B100ERBS
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES 100K OHM 1% 1/10W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 100 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0603
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale Thin Film
Features Military
Failure Rate R (0.01%)