M55342K03B51K0RT0V
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
M55342K03B51K0RT0V
Pacchetto:
1005
Descrizione:
RES SMD 51K OHM 5% 1/5W 1005
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1005
Resistance 51 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1005
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Package / Case Nonstandard
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)