M55342K06B210ART3
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
M55342K06B210ART3
Descrizione:
RES SMD 210 OHM 0.1% 0.15W 0705
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0705
Resistance 210 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Power (Watts) 0.15W
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)