M5KP190A
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
M5KP190A
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE UP 190VRWM 310VC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 211V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series M5KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 310V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 190V