M80-8871801
Harwin Inc.
Prodotto No:
M80-8871801
Descrizione:
CONN RCPT 18POS 0.079 GOLD PCB
In magazzino : 24
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.202" (5.14mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 800V
Contact Finish Thickness - Mating 12.0µin (0.30µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Beryllium Copper
Connector Type Receptacle
Style Board to Board or Cable
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications Automotive, General Purpose, Military
Number of Positions 18
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Locking Ramp
Insulation Material Polyester, Glass Filled
Contact Finish Thickness - Post 137.8µin (3.50µm)
Contact Shape Circular
Series Datamate L-Tek
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Post Tin-Lead
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.118" (3.00mm)
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights 7.23mm, 7.85mm