Casa / DIP Switches / M83504/04-030
minImg
M83504/04-030
Grayhill Inc.
Prodotto No:
M83504/04-030
Produttore:
Grayhill Inc.
Descrizione:
SWITCH SLIDE DIP SPST 150MA 30V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Positions 10
Actuator Level Raised
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 30VDC
Actuator Type Slide (Standard)
Current Rating (Amps) 150mA
Contact Finish Gold
Circuit SPST
Height Above Board 0.315" (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life 2,000 Cycles
Product Status Obsolete
Series 78
Body Material Thermoplastic
Length 1.080" (27.43mm)
Electrical Life 2,000 Cycles
Mfr Grayhill Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm), Full