M91Z90S4LS
Panasonic Industrial Automation Sales
Prodotto No:
M91Z90S4LS
Descrizione:
MOTOR INDUCT 90MM 100V 90W
Guida per l'utente
Torque - Rated (oz-in / mNm) -
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.472" (12.00mm)
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CCC, CE, cULus
Encoder Type -
Voltage - Rated 100VAC
Size / Dimension Square - 3.540" x 3.540" (90.00mm x 90.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 4.094" (104.00mm)
Weight -
Length - Shaft and Bearing 1.457" (37.00mm)
RPM -
Function Standard
Series -
Type AC Motor
Power - Rated 90W