MA0201XF103M100
Meritek
Prodotto No:
MA0201XF103M100
Descrizione:
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Mfr Meritek
Capacitance 10000 pF