MA0201XF151K500
Meritek
Prodotto No:
MA0201XF151K500
Descrizione:
CAP CER 150PF 50V X5R 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Mfr Meritek
Capacitance 150 pF