MA0201XR392M160
Meritek
Prodotto No:
MA0201XR392M160
Descrizione:
CAP CER 3900PF 16V X7R 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr Meritek
Capacitance 3900 pF