MA0402CG331J160
Meritek
Prodotto No:
MA0402CG331J160
Produttore:
Meritek
Descrizione:
CAP CER 330PF 16V C0G/NP0 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 330 pF