MA0603XR331K100
Meritek
Prodotto No:
MA0603XR331K100
Descrizione:
CAP CER 330PF 10V X7R 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr Meritek
Capacitance 330 pF