MA0805CG150F100
Meritek
Prodotto No:
MA0805CG150F100
Produttore:
Meritek
Descrizione:
CAP CER 15PF 10V C0G/NP0 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 15 pF