Casa / Ceramic Capacitors / MA101A4R7KAA-BULK
minImg
MA101A4R7KAA-BULK
KYOCERA AVX
Prodotto No:
MA101A4R7KAA-BULK
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 4.7PF 100V NP0 AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 pF