MA302A102JAA
KYOCERA AVX
Prodotto No:
MA302A102JAA
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 1000PF 200V NP0 AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.240" L (3.30mm x 6.09mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF