MAC7101MAG40
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MAC7101MAG40
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
144-LQFP (20x20)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 544KB FLASH 144LQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM7®
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 112
Peripherals DMA, POR
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 144-LQFP (20x20)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 32K x 8
Series MAC7xxx
Package / Case 144-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity CANbus, I²C, SCI, SPI
Program Memory Size 512KB (512K x 8)
Data Converters A/D 32x8/10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 5.5V