Casa / TVS Diodes / MADA3KP8.5CAE3
minImg
MADA3KP8.5CAE3
Microchip Technology
Prodotto No:
MADA3KP8.5CAE3
Descrizione:
BI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 8
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 208.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series MDA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Package / Case 16-SMD, Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V