MAL202127151E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL202127151E3
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 40V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.709" L (8.00mm x 18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 250 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series 021 ASM
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 470 mOhms