MAL202146332E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL202146332E3
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.768" (19.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.47 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 99mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 021 ASM
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 65 mOhms