MAL210127224E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL210127224E3
Descrizione:
CAP ALUM 220000UF 20% 40V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.972" (151.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.992" Dia (76.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 24.5 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 101 PHR-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220000 µF
Package Bulk
Impedance 5 mOhms