MAL210166683E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL210166683E3
Descrizione:
CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.362" (110.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17.1 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 101 PHR-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 68000 µF
Package Bulk
Impedance 8 mOhms