MAL210227152E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL210227152E3
Descrizione:
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.358" (110.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.559" Dia (65.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.3 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 81mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 102 PHR-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 52 mOhms