MAL210639333E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL210639333E3
Descrizione:
CAP ALUM 33000UF 100V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.012" (152.70mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.992" Dia (76.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 23 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 106 PED-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 33000 µF
Package Bulk
Impedance 6 mOhms