MAL210657332E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL210657332E3
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 40V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.744" (69.70mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.504" (12.80mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.5 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 71mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 106 PED-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 49 mOhms