MAL211057602E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL211057602E3
Descrizione:
CAP ALUM 6000UF 450V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.661" (220.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.992" Dia (76.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19.1mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 110 PHT-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 6000 µF
Package Bulk
Impedance 13.6 mOhms