MAL211844682E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL211844682E3
Descrizione:
CAP ALUM 6800UF 20% 10V T/H
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.73 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 118 AHT
Package / Case Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 6800 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 100 mOhms