MAL211847152E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL211847152E3
Descrizione:
CAP ALUM 1500UF 20% 40V T/H
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.39 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 130mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 118 AHT
Package / Case Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 110 mOhms