MAL211934221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL211934221E3
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 10V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.709" L (10.00mm x 18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 240 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.3Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series 119 AHT-DIN
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 1 Ohms