MAL211945222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL211945222E3
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 16V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.44 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 119 AHT-DIN
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 100 mOhms