MAL212047102E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL212047102E3
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 40V T/H
Guida per l'utente
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.364" (9.25mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 59mOhm
Ratings AEC-Q200
Series 120 ATC
Package / Case Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 3.15 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 49 mOhms