MAL212385151E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL212385151E3
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 16V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.370" Dia x 0.917" L (9.40mm x 23.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 310 mA @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series 123 SAL-A
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 800 mOhms