MAL213214102E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL213214102E3
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 10V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia x 1.181" L (15.00mm x 30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 640 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 280mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 132 ALL-DIN
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 µF