MAL214034472E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL214034472E3
Descrizione:
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.54 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 140 RTM
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 30 mOhms