MAL214261102E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL214261102E3
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 142 RHS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.282 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 µF