MAL216031331E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL216031331E3
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series 160 RLA
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 330 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 115 mOhms