MAL218097251E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL218097251E3
Descrizione:
CAP ALUM POLY 180UF 20% 2.5V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.224" (5.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 180 CPS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.8 A @ 100 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 180 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 19 mOhms