MAL250139123E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MAL250139123E3
Descrizione:
CAP ALUM 12000UF 20% 500V SCREW
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.602" (193.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.520" Dia (89.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 26.4 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series 501 PGM-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 39.6 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 12000 µF
Package Box
Impedance 19 mOhms