Casa / TVS Diodes / MAPLAD18KP160CA
minImg
MAPLAD18KP160CA
Microchip Technology
Prodotto No:
MAPLAD18KP160CA
Pacchetto:
PLAD
Descrizione:
TVS DIODE 160VWM 259VC PLAD
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 70A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V