MAX16903SAUE33/V+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Prodotto No:
MAX16903SAUE33/V+T
Pacchetto:
16-TSSOP-EP
Descrizione:
IC REG BUCK 3.3V 1A 16TSSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 28V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 16-TSSOP-EP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.5V
Series Automotive, AEC-Q100
Function Step-Down
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Frequency - Switching 2.1MHz
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V