MAX16999AUA12+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Prodotto No:
MAX16999AUA12+T
Pacchetto:
8-uMAX-EP|8-uSOP-EP
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.2V 100MA 8UMAX
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 20 µA
PSRR 70dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-uMAX-EP|8-uSOP-EP
Control Features Enable, Power On Reset, Reset
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V