MAX5154BEEE+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Prodotto No:
MAX5154BEEE+
Pacchetto:
16-QSOP
Descrizione:
IC DAC 12BIT V-OUT 16QSOP
In magazzino : 98
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Number of D/A Converters 2
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Digital 5V
INL/DNL (LSB) ±1 (Max), ±1 (Max)
Architecture R-2R
Output Type Voltage - Buffered
Data Interface SPI
Settling Time 15µs (Typ)
Voltage - Supply, Analog 5V
Mounting Type Surface Mount
Differential Output No
Product Status Active
Supplier Device Package 16-QSOP
Reference Type External
Series -
Package / Case 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)