MAX6029ESA25+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Prodotto No:
MAX6029ESA25+T
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC VREF SERIES 0.2% 8SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 39µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.2%
Current - Output 4 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 5.75µA
Temperature Coefficient 30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 137µVrms
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 2.7V ~ 12.6V